Park Narodowy Krka: jak dojechać, ceny biletów 2023, trasa wokół wodospadu Skradinski buk i atrakcje

Zaktualizowano 01 maja 2022 r.

Park Narodowy Krka położony jest w Środkowej Dalmacji, między Zadarem a Splitem, w pobliżu Szybenika z jednej strony i Knina z drugiej. W Chorwacji jest wiele miejsc o nazwie Krk (wyspa na Adriatyku, miasto na niej i most również nazywają się tak samo), a park narodowy wziął swoją nazwę od rzeki Krka. Wszystkie te niezwykłej urody wodospady, o których będzie mowa w tym artykule, znajdują się właśnie tam.

Pod względem popularności wśród turystów przyjeżdżających do Chorwacji, Park Krka zajmuje drugie miejsce po Parku Jezior Plitwickich. A to nie jest dla niego korzystne. 

W przeciwieństwie do Jezior Plitwickich, gdzie wszystkie środki transportu są nowe i napędzane energią elektryczną, w Krka zarówno łodzie wycieczkowe, jak i minibusy są dość stare i napędzane benzyną lub olejem napędowym.

Park zajmuje powierzchnię 109 km2. Na terenie parku są wszelkie udogodnienia dla odwiedzających: kawiarnie, altany, sklepy z pamiątkami i plaże.

Oprócz samej przyrody można tu znaleźć atrakcje architektoniczne i archeologiczne, takie jak wykopaliska osady Bribirska Glavica (położone kilka kilometrów od Skradinu).

Rośnie tu wiele endemitów (tj. części flory lub fauny o ograniczonym zasięgu wzrostu lub siedliska). Dzięki tabliczkom informacyjnym nawet ci, którzy nie są ekspertami w dziedzinie botaniki, mogą dowiedzieć się wiele o rzadkich kwiatach i roślinach występujących przy szlakach turystycznych.

Pod względem flory i fauny, na terenie parku jest łącznie: 

 • 860 gatunków roślin; 
 • 18 gatunków ryb (ileż ich tu jest!!!) — w tym dziesięć endemicznych; 
 • 18 gatunków nietoperzy;
 • 222 gatunki ptaków (nie widzieliśmy nic szczególnego poza łabędziami, mewami i kaczkami, choć mówi się, że są tu orły, sowy, sokoły, sępy itp.).

Wodospady Krka

W parku znajduje się siedem dużych wodospadów o łącznej wysokości spadu wody — 242 metrów. Wodospady te są niewątpliwie największą atrakcją Parku Narodowego Krka.

Pojedynczo te siedem wodospadów Krka ma następujące wysokości: 

 • Bilušić Buk — 22 m; 
 • Brljan — 15 m; 
 • Manojlovac — różnica wysokości 60 m, główny wodospad 32 m; 
 • Rosnjak — 8 m; 
 • Miljacka Slap — 24 m; 
 • Roski Slap — 22,5 m; 
 • Skradinski Buk — 46 m. 

Ten ostatni (znajdujący się w dolnej części tej kaskady wodospadów) jest najbardziej popularny wśród turystów.

Główną atrakcją parku jest 7 spektakularnych wodospadów, które znajdują się wzdłuż rzeki Krka. Wysokość wodospadów waha się od 8 do 47,7 m. Najwyższy wodospad o wysokości 46 m nosi nazwę Skradinski Buk

Wodospad Skradinski Buk

Skradinski Buk jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części parku. W różnych publikacjach wielokrotnie nazywano go najpiękniejszym wodospadem w Europie. Przepływ wody wynosi średnio 55 metrów sześciennych na sekundę i jest to największy system kaskad trawertynowych w Europie.

Oczywiście, trudno opisać to doświadczenie: ogromna masa wody fantastycznie spływa kaskadami po skałach, trawie i drzewach. Hałas jest bardzo głośny, spray leci w powietrze. To jest takie piękne! Chcesz po prostu patrzeć na to cudo, nie myśląc o niczym innym.

Woda ma niesamowity turkusowy kolor, co jest rzadkością w przypadku akwenów słodkowodnych.

Wodospad Skradinski Buk jest jedną z najbardziej atrakcyjnych części parku

Godziny otwarcia Parku Krka

Miesiąc

Wodospady Skradinski Buk i Roski Slap

Kistanje (Klasztor Krka), Eco Campus Puljane, Burnum

Styczeń

9:00 — 16:00

Zamknięty

Luty

9:00 — 16:00

Zamknięty

Marzec

9:00 — 17:00

Zamknięty

Kwiecień

8:00 — 18:00

10:00 — 18:00

Maj

8:00 — 19:00

10:00 — 18:00

Czerwiec

8:00 — 20:00

10:00 — 18:00

Lipiec

8:00 — 20:00

8:00 — 20:00

Sierpień

8:00 — 20:00

8:00 — 20:00

Wrzesień

8:00 — 19:00

10:00 — 18:00

Październik (od 1 do 15)

8:00 — 18:00

10:00 — 18:00

Październik (od 16 do 31)

9:00 — 17:00

10:00 — 17:00

Listopad

9:00 — 16:00

Zamknięty

Grudzień

9:00 — 16:00

Zamknięty

Park Narodowy Krka jest otwarty codziennie (bez weekendów i świąt).

W cenę biletu wliczony jest rejs statkiem. Jednak, wejście na pokład statku nie jest realistyczne. Podróż statkiem w obie strony trwa około 3 godzin, a dodatkowo trzeba czekać w długiej kolejce.

Park Narodowy Krka: cennik 2023

Wiek osoby odwiedzającej

Okres

Cena biletów

Dzieci (do 7 lat)

Przez cały rok

Wstęp bezpłatny

Dzieci (od 7 do 18 lat)

Listopad — marzec

20 Kn

Kwiecień, maj i październik

80 Kn

Czerwiec, lipiec, sierpień

120 Kn

Dorośli

Listopad — marzec

30 Kn

Kwiecień, maj i październik

100 Kn

Czerwiec, lipiec, sierpień

200 Kn

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Chorwacji: Discovercars, Rentalcars oraz Economybookings
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Chorwacji: Ektatraveling
 • Bilety na promy i katamarany w Chorwacji (+ alternatywne opcje podróży: autobus, samolot, pociąg): 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Jak dojechać do wodospadów Krka?

Do Parku Krka prowadzi pięć oficjalnych wejść. Do wodospadów najlepiej dostać się przez dwa z nich. Są to najpopularniejsze wejścia dla turystów (przez jedno z nich weszliśmy do parku) i znajdują się od strony miast Lozovac i Skradin. Istnieją dwa sposoby bezpośredniego dotarcia do tych wejść:

 • statkiem wycieczkowym z pobliskiego miasta Skradin;
 • autobusem — transfer z odległego wejścia do parku (które znajduje się w Lozovacu) do obszaru ochrony przyrody.

Może się przydać:

Do Parku Krka najlepiej dostać się z małego miasteczka Skradin, do którego łatwiej dojechać z Szybenika lub Splitu. 

Z molo w Skradjin do parku kursują regularnie łodzie. Ci, którzy dostają choroby lokomocyjnej na wodzie, możemy polecić przejazd autobusem — do pośredniej przesiadki na inny, markowy «autobus z parku», w mieście Lozovac.

Jak dojechać statkiem do wodospadów Krka z miejscowości Skradin

Moim zdaniem przejdź po wodzie jest o wiele przyjemniejszy. Aby wsiąść do stateczka, należy kupić bilety wstępu do Parku Krka w biurze, który jest dostępny w Skradinu. Cena takiego biletu obejmuje już zwiedzanie parku i podróż statkiem w obie strony.

Statek, który zabiera turystów do wodospadów Krka z miejscowości Skradin

Krajobrazy, które można było podziwiać po drodze, w pełni spełniły moje oczekiwania! Miejsca są wspaniałe: zieleń faluje, świeżość strumieni słodkiej wody jest ożywcza, a wszystko dookoła dodaje energii.

Kolejną zaletą transferu statkiem jest to, że nie ma potrzeby przesiadania się do autobusu. Statek zabiera turystów do Parku Narodowego, prosto do wodospadu Skradinski Buk.

Rozkład jazdy statków Skradin — Park Narodowy Krka (stanowisko z rozkładem odprawy jest zainstalowana w Skradinu)

Ze Skradina do wodospadów statki kursują raz na godzinę, od 8.00 do 18.00. Podróż w górę rzeki Krka do wejścia do parku trwa około pół godziny.

Jak dojechać autobusem do wodospadów Krka z Szybenika i Skradina (przez Lozovac)

Jeśli do wodospadów Krka jedziesz autobusem, po drodze musisz dokonać dwóch przesiadek. Dla osób podróżujących samodzielnie, z terminalu autobusowego w Szybeniku pięć razy dziennie kursują regularnie autobusy. Odległość z Szybenika do Lozovaca — 14 km. Cena biletu wynosi 14 Kn.

Ze Skradina podróż autobusem trwa nie więcej niż 10 minut. Cena biletu — 7 Kn.

W miejscowości Lozovac znajduje się bezpłatny parking, na którym zostaniesz wysadzony z pierwszego autobusu. Z tego miejsca kursuje drugi autobus, bezpośrednio do wejścia obok wodospadów Krka, w odstępach 10-15 minutowych (opłata za przejazd drugim autobusem jest już wliczona w cenę biletu do parku).

Trzeba być przygotowanym na to, że autobus jadący do wodospadów z parkingu w Lozovacu jedzie wąską, krętą ścieżką bez barierek ochronnych. A gdy spotyka się z innym autobusem, jeden z nich musi w jakiś sposób ustąpić miejsca drugiemu. Autobusy prawdopodobnie nie jeżdżą w deszczu, ponieważ nawet przy dobrej pogodzie jest to niebezpieczne, a przy złej — to zupełnie nieuzasadnione ryzyko. Podsumowując, należy przygotować się na 7-minutową, dość nieprzyjemną, jazdę.

Bezpłatne autobusy kursujące z parkingu w Lozovacu są klimatyzowane, w lecie miło jest się w nich schłodzić po upale

Podróż samochodem

Nie można dojechać samochodem bezpośrednio do wejścia w Parku Krka. Zgodnie z wymogami parku, samochód należy zostawić na bezpłatnym parkingu w Lozovacu, a do wejścia trzeba dojechać autobusem.

W lecie park jest zawsze bardzo zatłoczony, trzeba godzinami stać w kolejce na bezpłatne autobusy do parku, a parking w Lozovacu jest szczelnie wypełniony samochodami. Ale we wrześniu zaparkowaliśmy bez problemu i w ciągu 15 minut od zakupu biletów byliśmy już w autobusie.

Informacje o wynajmie samochodów w Chorwacji

W Chorwacji, ze względu na duży popyt na wynajem samochodów (szczególnie w szczycie sezonu), łatwiejsze jest wyszukiwanie wynajmu samochodów poprzez metawyszukiwarki. Jest to szybsze niż ręczne sprawdzanie wszystkich zagmatwanych stron internetowych dużych firm wynajmujących samochody.

Spróbujmy szybko porównać ceny na różnych stronach. Wybieramy odbiór samochodu z lotniska w Splicie i tam go zwracamy, daty od 28 sierpnia do 4 września 2024 roku.

Szukaliśmy z miesięcznym wyprzedzeniem — jak zauważyliśmy, to najlepszy czas na szukanie samochodu na wynajem.

Małe samochody (tanie auta)

od 18,09€ za dzień

od 14,66€ za dzień

od 20,69€ za dzień

Średnie (cena / jakość)

od 21,24 € za dzień

od 16,56€ za dzień

od 22,84€ za dzień

SUV (pojazdy terenowe)

od 20,61€ za dzień

od 18,71 € za dzień

od 25,77 € za dzień

Premium (komfortowy)

od 72,79€ za dzień

od 67,31€ za dzień

od 73,28€ za dzień

Linki do metawyszukiwarek:

Małe samochody (tanie auta)

od 18,09€ za dzień

od 14,66€ za dzień

od 20,69€ za dzień

Średnie (cena / jakość)

od 21,24€ za dzień

od 16,56€ za dzień

od 22,84€ za dzień

SUV (pojazdy terenowe)

od 20,61€ za dzień

od 18,71€ za dzień

od 25,77€ za dzień

Premium (komfortowy)

od 72,79€ za dzień

od 67,31€ za dzień

od 73,28€ za dzień

Linki do metawyszukiwarek:

*podane ceny minimalne nie uwzględniają rabatów, które są dość powszechne na wszystkich metawyszukiwarkach. Warto więc przed rezerwacją samochodu sprawdzić ceny na wszystkich tych stronach.

Wejścia do Parku Narodowego Krka

Park Narodowy Krka ma pięć oficjalnych wejść: 

 • Skradinski Buk (Skradin); 
 • Lozovac; 
 • Roski Slap — Laškovica; 
 • Burnum; 
 • Kistanje.

W Burnum znajdują się pozostałości rzymskiego forum oraz muzeum archeologiczne, do którego można dojechać tylko samochodem. 

W Kistanje znajduje się klasztor Krka. Przez cały rok można do niego dojechać samochodem wzdłuż serpentyn górskich (lub autobusem turystycznym, który zabiera grupy turystów z gminy Kistanje).

Jednak większość turystów jest zainteresowana wodospadem Skradinski Buk. Bliżej i łatwiej jest do niego dotrzeć przez wejścia Skradin i Lozovac.

Do parku weszliśmy przez wejście Skradinski Buk. Wejście to jest dostępne dla turystów, którzy przypływają do Krka statkiem wycieczkowym ze Skradina.

Przy tym wejściu znajdują się sklepy z pamiątkami, budki z lodami i kawiarnie. Wszystko, co jest tu sprzedawane, można kupić tylko za gotówkę w kunach. Palacinka (naleśniki) — 15 Kn, lody — 10 Kn. Zasadniczo można zabrać ze sobą wodę i przekąskę, aby urządzić sobie mini piknik. Za toalety też jest opłata — 5 Kn.

Przy wejściu do parku od strony wodospadu Skradinski Buk z jednej strony znajduje się teren piknikowy, a z drugiej zabytkowa kapliczka

Mapa tras wycieczkowych parku Krka

W Parku Krka są dwa główne rodzaje tras — krótki, czysto pieszy i dłuższy, łączony. Sam park narodowy jest znacznie większy niż ta trasa wędrówki, którą wyraźnie wyznaczają drewniane ścieżki i najbardziej popularny wśród turystów.

Mapa tras wycieczkowych parku Krka

Dla tych, którzy chcą więcej, jest jeszcze jedna opcja: należy udać się nad górne jezioro, tam wsiąść do kolejnego statku i popłynąć na odległą część parku.

Przy wejściu «Skradinski Buk» można wykupić 2-godzinną wycieczkę na wyspę Visovac, gdzie znajduje się klasztor. Wycieczka obejmuje rejs statkiem po rzece, wizytę w klasztorze franciszkanów, objazd wokół wyspy oraz półgodzinne zwiedzanie kościoła i muzeum.

Malutka wysepka z pozostałościami klasztoru franciszkańskiego Visovac (XIV w.).

Ponadto, od Skradinskiego Buku można wybrać się na 4-godzinną wycieczkę, która obejmuje: zwiedzanie wyspy Visovac, rejs statkiem do wodospadu Roski slap (25,5 m), zwiedzanie młynów wodnych i sklepów z pamiątkami.

A z molo, które znajduje się przy wejściu «Roski Slap — Laškovica», można wykupić wycieczkę do królestwa dziewiczej przyrody. Podczas dwugodzinnej podróży można podziwiać wysokie klify kanionu oraz różnorodność flory i fauny. W ramach tej wycieczki można zwiedzić klasztor Krka, a także zobaczyć katakumby, które są dostępne dla turystów.

Mapa trasy spacerowej wokół wodospadów w Parku Krka

Mapa trasy spacerowej wokół wodospadu Skradinski Buk

Siedem bystrzy wodospadu Skradinski Buk znajduje się na obszarze o długości 400 m i szerokości 100 m. Wokół niego przebiega główna, krótka trasa spacerowa. Na trasie montowane są drewniane pomosty, a nad przeszkodami wodnymi przerzucane są małe mostki.

Większość turystów wybiera tę właśnie, krótszą trasę. Ma on długość ok. 2 km (żółty pasek na rysunku powyżej), a spacer zajmuje ok. godziny. 

Jednak, nawigacja na tej trasie jest nielogiczna, ponieważ jedyny znak nie znajduje się nawet obok szlaku, ale za krzakiem, i w końcu poszliśmy w złym kierunku. A tak w ogóle, to jest tu sporo takich osób jak my.

Jedyny drogowskaz na szlaku nie znajduje się obok szlaku, ale za krzakiem, co może prowadzić w złym kierunku

Od wejścia «Skradin» (znajdującego się u stóp wodospadów) szlak turystyczny, po prawej stronie, omija wodospad i małe jeziorko, które powstało w miejscu jego spływu. Przy jeziorze jest kilka kawiarni i restauracja, w wodzie zwykle pluska się stado dzikich kaczek, a latem pływają liczni turyści.

Ścieżka, która prowadzi w górę, dociera do dużej polany, na której stoi fontanna z piciem. W tym miejscu są platformy widokowe (na jednej z nich jest darmowe wi-fi). Z mostu doskonale widać najpiękniejszą, dolną, kaskadę wodospadu Skradinski Buk.

Wzdłuż całej trasy spacerowej zamontowano drewniane pomosty

W dalszej części szlaku znajduje się małe muzeum etnograficzne z kilkoma makietami i opisem parku. Za nim drewniane mostki, z których można obserwować pływające ryby i ptaki.

Ta trasa spacerowa wiedzie po kole, a na jej końcu widać pierwsze platformy widokowe, które położone są po drugiej stronie jeziora u podnóża wodospadów.

Na końcu trasy spacerowej otwierają się pierwsze punkty widokowe z drugiej strony jeziora

Czy w parku Krka można pływać?

U podnóża wodospadu Skradinski Buk, w poszerzeniu koryta rzeki, utworzyło się małe jezioro. Inaczej niż w Jeziorach Plitwickich, tutaj kąpiel jest dozwolona. W lecie woda w jeziorze osiąga temperaturę nawet +33 stopni!

Od wejścia «Skradin» szlak turystyczny omija wodospad i małe jeziorko. W wodzie zwykle pluska się stado dzikich kaczek, a latem pływają liczni turyści

Odwiedzający parku narodowego zazwyczaj z radością korzystają z okazji by popływać. Oczywiście nie można kąpać w pobliżu wodospadu — kąpielisko jest ogrodzone bojami. Ale w zasadzie jest on wystarczająco blisko do osób kąpiących się. Ratownik stoi na moście i pilnuje, aby ludzie nie wypływali poza boje.

Jednakże dno jeziora jest płytkie, nierówne i kamieniste. Dlatego nie można w nim pływać, chyba że dla ochłody w upalne dni.

Plaża obok wodospadu Skradinski Buk

Atrakcje Parku Krka

Elektrownia wodna Кrka

Bezpośrednio za wodospadem znajduje się dawna elektrownia wodna. Jest to pierwsza chorwacka elektrownia na rzece Krka, zaprojektowana przez słynnego fizyka i inżyniera elektryka Nikolę Teslę. Została oddana do użytku 28 sierpnia 1895 r., zaledwie kilka dni po uruchomieniu pierwszej na świecie elektrowni tego typu na rzece Niagara.

Przy okazji, Chorwaci podkreślają swoją przewagę w praktycznym wdrażaniu technologii dostarczania energii elektrycznej do użytkowników końcowych: Szybenik otrzymał prąd niemal natychmiast, podczas gdy Amerykanie doprowadzili linie energetyczne do Buffalo dopiero na początku 1896 roku.

Teren przed elektrownią wodną Krka

Taras widokowy dla Franciszka Józefa i Muzeum Etnograficzne

Ten taras widokowy został zbudowany w 1875 r., aby uczcić przybycie cesarza Austrii Franciszka Józefa (Chorwacja była wówczas częścią Cesarstwa Austro-Węgierskiego). Znajduje się na trasie szlaku turystycznego, w pobliżu górnych progów wodospadu Skradinski Buk.

Legenda głosi, że cesarz był zachwycony pięknem przyrody i ciepłym przyjęciem swoich poddanych, po czym przez długi czas podziwiał widoki.

Co za wspaniały widok z góry! Nic dziwnego, że cesarz był zafascynowany

Niedaleko od tarasu widokowego znajdują się kawiarnie, sklepy, toalety i fontanna, a także Muzeum Etnograficzne Życia Chorwackiego z lokalnymi akcentami. Mieści się on w odrestaurowanych XIX-wiecznych młynach wodnych.

Na dziedzińcu Muzeum Etnograficznego znajduje się kuźnia, w której kowal kuje pamiątkowe podkowy. W pomieszczeniu stoi krosno, na którym tkane są torby i maty podłogowe na sprzedaż dla turystów

Co jeszcze warto zobaczyć w Parku Krka?

Niegdyś na terenie parku zbudowano potężne zamki Trošen Hrad, Nečven Hrad, Bogocin Hrad i Klucica Hrad, dla ochrony przed Turkami. Obecnie pozostały po nich tylko malownicze ruiny.

Można tu zobaczyć również serbski klasztor prawosławny Krka oraz klasztor franciszkański Visovac, położony w dole rzeki Krka, na małej wyspie.

Gdzie zjeść w pobliżu Parku Narodowego Krka?

Po spacerze byliśmy bardzo głodni, ale jedzenie dostępne w parku nie przypadło nam do gustu. Poza fast foodami, które cuchną spalonym, zjełczałym olejem, nie było nic. Plus, fast foodach nie ma mięsa, ale tak jest chipsy, smażone ziemniaki, langosi (tortilla węgierska) i coś w tym stylu.

Zjedliśmy więc lunch poza parkiem, gdzie była mniej więcej przyzwoita kafejka. Nazywa się «Kalikusa» i jest położony około 500 metrów od wejścia «Skradinski Buk», na drodze do Lozovaca, obok wioski etnograficznej. Tutaj wspaniały widok na wodospad i stoliki na świeżym powietrzu. Jedzenie nie jest luksusowe, ale zdecydowanie lepsze niż bardzo drogie fast foody w parku.

Kafejka Kalikusa oferuje całkiem dobre jedzenie, ale jak wszystko w Parku Krka, tu jest trochę za droga

Kiedy najlepiej jechać do Parku Krka?

Sezon aksamitny to świetny czas, by odwiedzić nie tylko Krka, ale i całą Chorwację: turystów jest znacznie mniej niż w szczycie sezonu, pogoda jest wspaniała, a słońce łagodne. W lecie taka wycieczka może być prawdziwym wyzwaniem.

Chorwat, u którego mieszkaliśmy, opowiedział nam, jak pewne małżeństwo wybrało się do parku Krka na własną rękę (trzeba zaznaczyć, że nie byli to młodzi ludzie). Zatrzymując się gdzieś po drodze, by podziwiać piękne krajobrazy, mężczyzna dostał udaru słonecznego i zemdlał, co spowodowało, że spadł z urwiska. Na szczęście obyło się bez śmiertelnych konsekwencji. 

Warto jednak pamiętać, że latem w Chorwacji, zwłaszcza w regionie Dalmacji, może być bardzo gorąco.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie Parku Krka?

Zwiedzanie Parku Narodowego Krka najlepiej połączyć z wakacjami nad morzem, ponieważ w przeciwieństwie do Jezior Plitwickich, znajduje się on znacznie bliżej Splitu (lub Zadaru) niż Zagrzebia. Jednak najbliższą do Krki dużą miejscowością — miasto Szybenik, kolejne ciekawe miejsce, spacer po które warto uwzględnić w planie podróży.

Aby poznać każdy zakątek tego fenomenu natury (nie tylko standardową trasę pieszą), potrzeba więcej niż jednego dnia. Warto zarezerwować hotel lub apartament w Skradinu (lub w Szybeniku) z wyprzedzeniem i spędzić tu kilka wspaniałych dni.

Wskazówki do zwiedzania Parku Krka

 • W szczycie sezonu w parku są bardzo długie kolejki. Bilet można kupić przez Internet, przy wejściu ustawiony jest walidator, do którego można przyłożyć ekran telefonu i zaoszczędzić godzinę czekania w kolejce.
 • Po godzinie 16:00 bilety wstępu sprzedawane są ze zniżką wynoszącą prawie 10 euro.
 • Odległości w Parku Krka są znacznie mniejsze niż w Jeziorach Plitwickich, jeśli nie chcesz czekać w kolejce do statku, idź śmiało pieszo, widoki wokół nie będą gorsze.
 • Warto zabrać ze sobą napoje i przekąski, ponieważ wszystko w środku jest dość drogie, płacić można tylko gotówką i w Kunach (nie ma mowy tu o płaceniu kartą) i nawet po kawę, w szczycie sezonu, ustawiają się kolejki.
 • W parku nie wolno rozbijać namiotów, palić ognisk, łowić ryb, polować ani zrywać roślin. W parku dozwolone jest natomiast przebywanie z psami na smyczy.
Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp