Przewodnik po Chorwacji   ›  Przydatne informacje dla podróżujących do Chorwacji  › Jak wybrać dobrą wycieczkę fakultatywną w Chorwacji: сeny 2023, porady, recenzje — na co zwrócić uwagę przy wyborze (wiele przydatnych informacji z osobistego doświadczenia)

Chorwacja na własną rękę: Cechy podróży w sezonie 2024, jaka waluta obowiązuje w kraju, sposoby podróżowania, jak wybrać kurort, najlepsze miejsca na wakacje, krótki algorytm organizacji podróży

Zaktualizowano 23 lutego 2024 r.

W tym artykule odpowiem na główne pytanie – jak samodzielnie pojechać na wakacje do Chorwacji. O pogodzie w Chorwacji, na które wyspy Chorwacji warto pojechać i jakie miejsca w Chorwacji warto odwiedzić. Skupię się na kosztach wakacji w Chorwacji i jak nie wydawać zbyt dużo. Wszystko z własnego doświadczenia.

Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja przeszła na rozliczenia w euro. Proszę to uwzględnić podczas planowania.

W Chorwacji podróżuję i wypoczywam od ponad 5 lat, prawie co roku. Często zadawane pytania o Chorwację – pogoda, ile kosztuje wakacje w Chorwacji, jak wypocząć, aby nad morzem, tanio i z małą liczbą ludzi, nawet było życzenie dotyczące boiska do siatkówki w pobliżu. Co do boiska do siatkówki nie jestem pewien, ale reszta jest dość jasna i ułoży się — jestem pewien. Opowiem także o moim chorwackim topie najlepszych miejsc.

Spis treści

Cechy podróży do Chorwacji w sezonie 2024

Do 1 maja 2022 roku obowiązywały w Chorwacji zasady wjazdu na okres pandemii, które przewidywały szereg ograniczeń, w tym przejazd przez terytorium Węgier samochodem.

Od 1 maja 2022 roku Chorwacja i szereg innych krajów europejskich zniosły wszystkie ograniczenia, związane z Covid-19, a teraz wjazd do kraju jest możliwy przy posiadaniu paszportu i wizy, jeśli jest ona wymagana dla kraju pochodzenia.

Drugim warunkiem wjazdu jest opłacona rezerwacja hotelu lub apartamentów. Rezerwacji mogą zażądać na granicy każdego kraju strefy Schengen lub na lotnisku po przylocie.

Przyda się: hotele i apartamenty w Chorwacji można zarezerwować za pomocą tego linku

Zachód słońca w osiedlu wypoczynkowym Igrane w Chorwacji

Wymagane dokumenty do podróży do Chorwacji

Podsumujmy krótko i zebraliśmy wszystkie dokumenty, które będą potrzebne do wypoczynku w Chorwacji, jest ich niewiele.

 1. Biometryczny paszport.
 2. Rezerwacja zakwaterowania w Chorwacji — można dokonać za pośrednictwem Hotellook, wydrukować i pokazać na granicy, jeśli zostanie poproszony. Lepiej jest opłacić rezerwację, ale przypadki, gdy prosili o potwierdzenie płatności, są dość rzadkie. Ja rezerwuję zakwaterowanie z wyprzedzeniem, jest mi to wygodniejsze.
 3. Ubezpieczenie samochodu — zielona karta
 4. Ubezpieczenie podróżne
 5. Zapewnienie finansowe — wyciąg z karty lub gotówka (mogą poprosić o pokazanie, ale bardzo rzadko).

Jaką walutę używa się w Chorwacji i gdzie można wymienić pieniądze

Do 1 stycznia 2023 roku do rozliczeń w Chorwacji używana była lokalna waluta — Kuna chorwacka. Kurs wymiany na euro wynosił 1 euro = 7,55 kuny (zachowam tę informację tu dla celów historycznych). Dane na koniec 2022 roku. Od 1 stycznia 2023 roku Chorwacja przeszła na euro i do rozliczeń używane jest euro.

Prawie wszędzie akceptowane są karty płatnicze. Zalecam stosunek gotówka/karta 1:3. Główne płatności — kartą. Za apartamenty można płacić gotówką w euro.

Jeśli zdarzy się, że masz tylko dolary amerykańskie, można je wymienić na euro w kantorach. Najlepszy kurs — w lokalnych placówkach pocztowych, to lokalny lifehack, sprawdzone.

Sposoby podróżowania do Chorwacji

Do Chorwacji lata większość europejskich i amerykańskich linii lotniczych, do Dubrownika, Splitu i Puli. Ceny zależą od lotniska i pory roku. Najlepiej wybierać i kupować bilety lotnicze na stronie WayAway.

Dla tych, którzy nie chcą lub nie czują się komfortowo długo prowadzić samochód, a ponieważ samochód i tak będzie potrzebny w Chorwacji, można kupić tanie bilety lotnicze do Budapesztu. Obecnie można to zrobić za 40-50 euro w obie strony z dowolnego kraju Unii Europejskiej. W Budapeszcie wynajmijcie samochód i podróżujcie dalej samochodem.

Jeśli z waszego miasta są bezpośrednie loty do Splitu lub wygodne połączenie, lepiej lecieć do Splitu, zatrzymać się tam na dzień lub dwa, a następnie albo autobusem do wybranego miejsca wypoczynku (gorsza opcja), albo wynająć samochód (lepsza opcja) i kontynuować podróż samodzielnie i komfortowo.

Mówiąc o wynajmie samochodów, mam obszerny artykuł na temat tej usługi w Chorwacji, polecam poświęcić kilka minut i zapoznać się z nim.

Może się przydać: hotele i apartamenty w Split można zarezerwować tutaj

Co powinien wiedzieć kierowca w Chorwacji

W Chorwacji istnieją zarówno drogi płatne, jak i bezpłatne. Po autostradach można szybko podróżować i są one potrzebne, aby dostać się z punktu A do punktu B.

Większość nawet drugorzędnych dróg w Chorwacji jest doskonałej jakości, nie gorszej niż austriackie lub niemieckie, czasem nawet lepszej.

Autostrady w Chorwacji są drogie, ze względu na tunele i górzysty teren. Ale są niezwykle piękne.

Płatność za autostrady odbywa się kartą lub gotówką w euro. W drodze np. z Budapesztu jest kilka punktów poboru opłat. Po prostu podjeżdżamy do punktu płatności i przekazujemy kartę lub gotówkę do okienka, przed wjazdem na punkt płatności zwracamy uwagę na tablice na górze — potrzebujemy tego pasa, na którym jest narysowana postać ludzka w okienku. Nawet jeśli się pomylimy, zostaniemy wpuszczeni, ludzie tutaj są przyjaźni.

Całkowity koszt podróży przez terytorium Chorwacji, jeśli jedziemy z Budapesztu do Splitu, wyniesie nieco ponad 40 euro w jedną stronę, tyle samo za podróż powrotną. Ta kwota jest aktualna także w 2024 roku.

Aby znaleźć doskonałą opcję wynajmu samochodu na w Chorwacji, z uwzględnieniem relacji «cena/jakość», polecam skorzystać z trzech następujących usług porównywania ofert różnych wypożyczalni samochodów: DiscoverCars, EconomyBooking, Rentalcars.

Drogi w Chorwacji są doskonałej jakości

 • Agregator taksówek i transferów, w którym możesz określić cenę za przejazd, która jest dla Ciebie wygodna: GetTransfer
 • Wynajem samochodu w Chorwacji: Discovercars, Rentalcars oraz Economybookings
 • Ubezpieczenie turystyczne dla podróżujących do Chorwacji: Ektatraveling
 • Bilety na promy i katamarany w Chorwacji (+ alternatywne opcje podróży: autobus, samolot, pociąg): 12go
 • Znajdź tanie hotele: Hotellook.pl
 • Agregator wyszukiwania biletów lotniczych: WayAway (+usługa cashback, dla tych, którzy dużo latają — WayAway+)
 • Znajdź przewodnika, wycieczki lub bilety do muzeum: GetYourGuide.pl

Jak wybrać kurort w Chorwacji

Tutaj mógłbym powiedzieć, że Google w pomocy, ponieważ w Chorwacji jest bardzo wiele kurortów i miejsc wypoczynku na każdy gust i portfel. Podczas kilku podróży do tego kraju odwiedziliśmy nie mniej niż dwadzieścia miejsc i dziesięć wysp, co wciąż stanowi niewielką część tego, co oferuje ten kraj. Polecam opierać się tylko na miejscach, w których byłem, a swoją drogą, podczas mojej pierwszej podróży również, posłuchałem rady i nie żałowałem.

Chorwacja to morze, dlatego wybieramy kurorty nad brzegiem morza, a w góry i nad jeziora udajemy się na wycieczki, o których opowiem poniżej.

Przy wyborze miejsca na wakacje nad morzem, wyróżniam północną Chorwację — to półwysep Istria (Rovinj, Pula, Rijeka i okoliczne wioski) oraz Dalmację — wszystko, co jest na południe (poniżej na mapie) od miasta Split aż do Dubrownika. 

Na wybrzeżu od Splitu do Dubrownika najlepsze miejsca na plażowanie znajdują się na Riwierze Makarskiej. Oddzielnie wymienić należy chorwackie wyspy. Wypoczynek na wyspach jest nieco droższy i nie zawsze lepszy. Najlepsze wyspy na wypoczynek i aktywności, zwłaszcza jeśli jedziesz po raz pierwszy, to Korčula, Hvar, Brač.

Na północy jest więcej historii i mniej morza i plaż, na południu więcej morza i mniej zabytków — ale są tu Split i Dubrownik. Wzdłuż całego chorwackiego wybrzeża znajdują się urocze małe miasta, rybackie wioski i plaże.

Czasami bogactwo wyboru miejsca na wakacje utrudnia sam wybór tego miejsca. Innymi słowy, gdy jest zbyt wiele lokalizacji, o których mało kto wie. Chorwacja to właśnie taki kraj.

Dlatego, jeśli wybierasz się do Chorwacji po raz pierwszy, pozwól, że polecam Ci Środkową Dalmację, a konkretnie Riwierę Makarską — tak, aby na pewno Ci się spodobało. Tutaj do wyboru są małe miasta-kurorty — Makarska, Podgora, Baška Voda, Brela, Drasnice. 

Na północ od Splitu znajduje się miasteczko Omiš. Omiš to specyficzne miejsce, ponieważ tu rzeka uchodzi do morza, woda morska miesza się z słodką. Są tu piękne plaże, idealne do wypoczynku z dziećmi. Ogólnie rzecz biorąc, Omiš to bardzo urocze miasteczko, poza tym niedaleko stąd do Splitu.

Jakie plaże w Chorwacji

Chorwacja ma jedne z najlepszych plaż w Europie, a morze, z którym może rywalizować tylko Grecja.

Większość plaż w Chorwacji jest żwirowa, często żwir jest tak drobny, że przypomina duży piasek, na przykład na plaży w Bol (wyspa Brač). Istnieją również, miejsca z plażami piaskowymi, na przykład w okolicach miasta Omiš — na wybrzeżu Dalmacji niedaleko Splitu.

Żwir jest drobny i przyjemny, zupełnie inny niż, na przykład, w Nicei. Niemniej jednak, lepiej jest pływać w klapkach — są miejsca z jeżowcami morskimi. Osobiście nie używam klapków do pływania, wszystko widać i tak. Woda jest tak przejrzysta, że czasami strach się kąpać — wydaje się, że unosimy się wysoko w powietrzu.

Sezony w Chorwacji, pogoda

Co dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że Chorwacja znajduje się w południowej Europie, pełny sezon plażowo-morski zaczyna się dopiero pod koniec czerwca. W tym okresie temperatura wody wynosi nieco ponad 20 stopni (czasami nawet mniej). Pamiętam nasz rejs jachtem po Adriatyku pod koniec czerwca — długo i często nie chciało mi się pływać, a wieczorem było odczuwalnie chłodno, mimo że każdy rok jest inny.

Najbardziej komfortowa temperatura wody i powietrza występuje od lipca do września, w tym samym czasie jest też najwięcej ludzi. Najwyższe ceny są w połowie lipca i sierpniu. O cenach porozmawiamy później. Mała wskazówka — lepiej wybrać się na wakacje w Chorwacji pod koniec sierpnia, przechodząc w wrzesień, wtedy ludzie wracają z kurortów do domu i można cieszyć się komfortową atmosferą, gdy jest jeszcze ciepło, a ludzi jest już nieco mniej (ale i tak wystarczająco dużo).

Pod koniec września upał stopniowo ustępuje — temperatura powietrza wynosi +25-28 stopni, a woda jest tak samo ciepła jak w sierpniu, około +28 stopni. Może spaść niewielki deszcz (rzadko). Na początku października również można i należy się kąpać — temperatura morza wynosi +22-24 stopnie, powietrze jest mniej więcej takie samo, w ciągu dnia osiąga średnio 25 stopni. Dodatkowym bonusem jest minimalna ilość ludzi, a jednocześnie wszystkie lokale są czynne.

Mój wybór sezonu w Chorwacji to początek lub środek września, przechodzący w październik. Przyjemne ceny zakwaterowania, ciepło i minimalna ilość ludzi. W sezonie 2021 podróżowaliśmy wzdłuż wybrzeża przez cały miesiąc, aż do połowy października i byliśmy zadowoleni zarówno z pogody, jak i cen, oraz atmosfery.

Po prostu podróżowanie po Chorwacji bez nacisku na wypoczynek nad morzem jest możliwe w każdym sezonie, przez cały rok. Tam jest wiele do zobaczenia.

Molo w miejscowości wypoczynkowej Podgora

Najlepsze miejsca do odwiedzenia w Chorwacji

W Chorwacji można wybrać miejsce na mapie metodą przypadkowego spojrzenia i prawdopodobnie nie pomylić się — każde miasteczko lub fragment wybrzeża jest interesujący i komfortowy dla wypoczynku. Ale oczywiście, istnieje piątka najlepszych miejsc, które warto odwiedzić.

Na ten temat napisano już wiele, ale często są to strony turystyczne, które kopiują materiały od siebie nawzajem lub po prostu tworzą zbiór kilku artykułów.

Przy wyborze miejsc do zwiedzania zwróciłbym uwagę na to, gdzie planujesz wypoczywać, w jakiej części Chorwacji.

Jeśli planujesz wypoczynek na półwyspie Istrii — koniecznie odwiedź Rovinj, to prawdziwa chorwacka słodycz w pięknym opakowaniu i najbardziej romantyczne miasto w kraju. A jeśli masz czas, odwiedź Pulu, Rovinj, Poreč i Rijekę. Ogólnie rzecz biorąc, na Istrii jest piękne wybrzeże, malownicze zatoki w otoczeniu chorwackich sosn. Dodaj do tego dwa miejsca z poniższej piątki (Jeziora Plitwickie, Park Krka), są one również dostępne z Istrii.

Jeśli wybrałeś Dalmację na wypoczynek — czyli wszystko na południe od Splitu, to TOP-5 miejsc może wyglądać mniej więcej tak:

Jeśli jedziesz samochodem — jest to w drodze, warto tam zrobić przerwę i nawet przenocować;

Może się przydać: wycieczki do Jezior Plitwickich można zarezerwować pod tym linkiem

W parku Krka jeziora przypominają te z Plitvic, ale w nich można się kąpać. Jeśli nie masz ochoty jechać tam i tam — wybierz jedno, oba miejsca są równie warte. Ja wybrałbym jednak park narodowy Krka — jest bliżej wybrzeża;

Może się przydać: wycieczki do parku narodowego Krka można zarezerwować pod tym linkiem

Trogir to miasto-wyspa i miasto-twierdza, które jest połączone z lądem mostem dla pieszych i łatwo dostępne ze Splitu. Wchodzi w obowiązkowy program już przy pierwszej wizycie w Chorwacji. Niesamowicie piękne średniowieczne miasto. Można go zwiedzić w kilka godzin, ale warto przenocować i docenić wieczorną atmosferę nabrzeża i wąskich krętych uliczek.

Może się przydać: wycieczki do Trogiru można zarezerwować pod tym linkiem

 • Dubrownik

Miasto jest przepełnione turystami i latem jest to prawdziwe piekło, ale nie mogę go nie polecić. Jesienią i chorwacką zimą Dubrownik jest piękny. Staraj się tam trafić wcześnie rano lub w niskim sezonie, w czerwcu, wrześniu, październiku, a nawet w grudniu. Można tam być bez noclegu, aby poznać i zdobyć wrażenia wystarczy połowa dnia. Ale jeśli wybrałeś Dubrownik na wakacje, bądź gotowy na wysokie ceny, Dubrownik to najdroższe miejsce w Chorwacji.

Może się przydać: wycieczki w Dubrowniku można zarezerwować pod tym linkiem

 • Park Narodowy Biokovo

To w górach, najwyższy szczyt Chorwacji (jeśli się nie mylę) — Góra św. Jerzego. Ale sprawa nie dotyczy nawet liczb nad poziomem morza, tam jest niezwykle pięknie o zachodzie słońca plus widok na wyspy i wybrzeże Adriatyku. To bardzo blisko Makarskiej, ale droga — serpentyny, poza tym dość wąska — po prostu trzeba ostrożnie jechać i nie będzie żadnych problemów. 

W 2020 roku w Biokovo otworzono szklaną platformę widokową. Ale najlepsze widoki są jednak o zachodzie słońca z samego szczytu. Widoki dosłownie opadają z nóg! Usta same się otwierają. Bardzo polecam to miejsce — z Makarskiej i Podgory jest bardzo blisko samochodem.

Może się przydać: wycieczki do parku narodowego Biokovo można zarezerwować pod tym linkiem

 • Droga samochodowa wzdłuż Morza Adriatyckiego

Droga z Splitu do Dubrownika wzdłuż morza, nie mylić z autostradą, która biegnie po górach. To jedna z najpiękniejszych dróg w Europie i na świecie, po których jeździłem. Koniecznie przejedź się nią wzdłuż morza — będziesz chciał zatrzymywać się co pięć minut. Zaplanuj na tę drogę nie mniej niż trzy godziny z Splitu do Dubrownika, z uwzględnieniem postojów.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Miasta Chorwacji, które polecam zobaczyć

 • Split, tylko na krótko i jedynie centralną część z nabrzeżem. Można go nawet pominąć, ponieważ Split jest zbyt głośny, duży i zatłoczony. Można połączyć go z wycieczką na wyspy, z portu w Splitu kursują promy na Hvar i Brač.

Może się przydać: hotele w Split

 • Primošten — godzina jazdy od Splitu, przypomina nieco Rovinj, ale jest mniejszy. Bardzo piękne i samowystarczalne miasteczko, nasze niedawne odkrycie, bardzo nam się podobało.

Może się przydać: hotele w Primošten

 • Rovinj — najbardziej romantyczne i włoskie miasto Chorwacji.

Może się przydać: hotele w Rovinj

 • Trogir — bardzo atmosferyczne i starożytne.

Może się przydać: hotele w Trogirze

 • Korčula, miasto na wyspie o tej samej nazwie.

Może się przydać: hotele w Korčuli

 • Stari Grad — wyspa Hvar.

Może się przydać: hotele w Stari Grad

 • Miasto Hvar na wyspie o tej samej nazwie.

Może się przydać: hotele w Hvarze

 • Dubrownik

Może się przydać: hotele w Dubrowniku

Nie polecam tracić czasu na Zagrzeb, to zwykłe europejskie miasto tranzytowe, jeśli byłeś już w wielu miejscach w Europie — śmiało jedź dalej.

Nie polecam dawać się zwieść turystycznym broszurom i jechać w pełni lata na plażę Zlatni Rat koło miasta Bol na wyspie Brač. W sezonie jest piękna tylko z lotu drona, ponieważ jest przepełniona turystami. W niskim sezonie, pod koniec września, to wspaniałe miejsce. Podchodziliśmy do niej od morza pod koniec czerwca, mieliśmy okazję ocenić i szybko uciec na jacht.

Split — miasto starożytne, w starej części praktycznie nie ma obszernych placów

TOP-5 chorwackich wysp

Chorwackie wyspy to osobny temat. Wymienię tylko te wyspy, które bardzo mi się podobały i na które chciałbym wrócić.

Na wiele wysp można dostać się promem z Splitu, można też przyjechać własnym samochodem. Bilety na prom kupuje się w kasie na nabrzeżu — to centrum miasta Split, obok nabrzeża.

 • Wyspa Hvar — samowystarczalne miejsce zarówno jako kurort nadmorski, jak i do spacerów i zwiedzania.
 • Wyspa Mljet, nietknięta przyroda, lasy i winnice. Zupełne przeciwieństwo turystycznego Dubrownika i oaza spokoju.
 • Wyspa Vis — mała wysepka trochę dalej od wyspy Hvar, również dostępna promem z Splitu; bardzo urocza i piękna — wystarczająco interesująca, by spędzić tu cały dzień. Nawet wypożyczyliśmy tu samochód na trzy godziny, korzystając z wynajmu samochodu na godziny po raz pierwszy;
 • Wyspa Korčula, położona dokładnie naprzeciwko Riwierze Makarskiej, można dostać się promem z Splitu i Dubrownika. Wiele ustronnych i mało zaludnionych zatoczek i plaż, przyroda i kamienne starożytne miasta.
 • Wyspa Brač, tylko nie jedź na plażę Zlatni Rat — piękne miejsce zepsute tłumami turystów w sezonie. Nawet w połowie czerwca było tam tłoczno, o sierpniu lepiej nie wspominać; Polecam miasteczko Milna nad brzegiem — naprawdę piękne miejsce.

Promenada wewnętrznej zatoki Mandrac w mieście Hvar

Na wyspach Hvar, Brač, Korčula koniecznie trzeba jeździć wzdłuż linii brzegowej, tam jest wiele pięknych zatoczek i ukrytych plaż. Szczególne miejsce, przynajmniej dla nas, to przystanie jachtowe na wyspach — zawsze jest to święto i atmosfera. 

Są miejsca parkingowe na wyspach, ale w sezonie wysokim jest z nimi trudno. Parkowaliśmy na bocznych ulicach w odległości 10-15 minut spacerem od nabrzeża i przystani jachtowej. Jeśli wynajmujesz apartamenty na wyspie Hvar, na przykład, zostaw samochód na parkingu. Jednak, na miejscu szybko się zorientujesz, miasta tam są niewielkie.

Jeśli porównać te trzy wyspy, to umieściłbym je pod względem interesującości w takiej kolejności — Korčula, Hvar, Brač. Jednakże, radzę odwiedzić wszystkie i wyrobić sobie własne wrażenie. Nasza osobista sympatia — mała wyspa Vis, można tam dostać się katamaranem z wyspy Hvar (miasto Hvar).

Przystań jachtowa na wyspie Vis

Jak zaoszczędzić na wakacjach w Chorwacji

Uważam, że Chorwacja jest kurortem średnio drogim, w porównaniu z sąsiednimi Czarnogórą i Albanią. Pod względem cenowym odpowiada ona mniej więcej Grecji. Jeśli podejść do wakacji w sposób rozsądny, zarezerwować najlepsze apartamenty na kilka miesięcy przed szczytem sezonu, to wychodzi całkiem ekonomicznie.

Można zaoszczędzić na wakacjach w następujący sposób:

 • Jechać własnym samochodem lub wynająć samochód od firmy;
 • Zamiast hoteli wybierać apartamenty nad brzegiem z kuchnią i innymi udogodnieniami, w niektórych apartamentach w cenie zawarte są nawet leżaki i inne płatne drobiazgi;
 • Gotować samemu lub łączyć obiad w restauracji nad brzegiem z tarasem przy domu nad morzem, nawet trudno mi powiedzieć, co jest lepsze;
 • Wybierać wakacje poza sezonem — czerwiec lub wrzesień, wtedy wakacje w Chorwacji nie będą droższe niż nad Morzem Czarnym lub w taniej Albanii z Czarnogórą — sprawdzone jesienią ubiegłego roku na własnym doświadczeniu.

Krótki algorytm działań przy samodzielnej organizacji podróży

 1. Wybieramy sposób transportu dla siebie i przyjaciół — samochód, lot plus samochód lub po prostu lot.
 2. Wybieramy kurort w Chorwacji, na przykład Riwiera Makarska lub Istrię
 3. Określamy datę podróży
 4. Rezerwujemy zakwaterowanie, hotel lub apartamenty
 5. W razie potrzeby wynajmujemy samochód
 6. Tworzymy przybliżoną trasę i miejsca warte odwiedzenia; w przypadku samodzielnej podróży zawsze można ją dostosować lub poszerzyć;
 7. Kupujemy ubezpieczenie podróżne i zieloną kartę dla samochodu. Ubezpieczenie podróżne nie jest obowiązkowe, ale dla nas to komfort za niewielkie pieniądze.

Moje rekomendacje dotyczące hoteli na Riwierze Makarskiej (Н3)

 • Villa Podgorka 4* — cena 70 euro latem, pierwsza linia, mały i przytulny apartamentowiec.
 • Medora Auri Family Beach Resort 4* — od 100 euro.
 • Hotel Villa Marija 4* — cudowne miejsce w pobliżu mariny i centrum Podgory, kilka plaż w pobliżu, w tym ustronne, sosny i cena 75-85 euro uzasadniona dla takiego miejsca.
 • Hotel Podgorka 2* — bezpośrednio przy morzu, 15 metrów do plaży, basen i parking, dobre śniadanie w przystępnej cenie — 50 euro za dwie osoby w sezonie. To nasz pierwszy hotel w Podgorze, mogę go polecić, jeśli szukasz dobrego hotelu bez przepłacania za dodatkowe gwiazdki.
 • Adria Apartments 3* — przystępne cenowo, blisko morza, wyposażone dla komfortowego tygodniowego wypoczynku.

Ubezpieczenie dla podróżnych

Jest jedna zasada, prosta i obowiązkowa do wykonania, nawet jeśli sądzimy, że nas to nie dotyczy, albo wyjeżdżamy tylko na tydzień.

Wybierasz się za granicę — kup ubezpieczenie! Kupujemy ubezpieczenie online na stronie ubezpieczyciela, któremu ufasz.

Już przekonaliśmy się, że to działa i jest konieczne nawet w takich bezpiecznych krajach jak Chorwacja, Cypr czy Grecja.

To kosztuje grosze, oszczędza setki euro, kilometry drogi i wiele godzin czasu.

Podobał Ci się artykuł? Podziel się nim z przyjaciółmi:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp